• Ви знаходитесь тут:

Кам'янської районної ради Черкаської області

Розташована в с. Лузанівка по вулиці Центральній, 11. Телефон 96-6-40

ІСТОРІЯ

В 1903-1904 році була спочатку церковно-приходська школа з двома групами, потім з’явилася третя група (добудували класну кімнату). Пізніше віддали квартиру для вчителів під класну четверту кімнату. В цьому ж році була побудована докласова школа з чотирма класами. Вона є і на даний час із добудовами. З 1905 року працював першим вчителем в нашій школі Лукавенко. Школа була чотирирічною до 1924 року. Від 1924 по 1953 рік- семирічна. Перший випуск 7 класу- 1931 рік.

З 1904-1914 роки завідував школою Тимофєєв Петро Йосипович. Разом з ним працювали вчителі:Яновський Петро Мусійович, Давиденко Кіндрат Мусійович, Дворецька Антоніна Іванівна.

За три пуда зерна у 1920-1921 роках працювали: Кривенко Матвій Максимович, Рибалка Роман Никифорович, Римар Андріян Іванович та інші.

До початку війни завучем школи був Гудзенко Кость Наумович. Зустріли Велику Вітчизняну війну вчителі:Щербина Макар Онисимович, Щербина Тетяна Гаврилівна, Гордієнко Іван Васильович.

Дуже авторитетними серед жителів села були вчителі: Римар Леонід Андріянович, Доля Клим Нестерович, Римар Микита Ничипорович, Баята Степан Іванович та ін.

Під час великої Вітчизняної війни в школі знаходилася конюшня.У післявоєнні роки жителі села відбудували школу і вона продовжила своє існування. В 1953 році- стала десятирічкою.

З гордістю можна назвати прізвища тих учнів школи, які в ті часи стали вчителями: Іщенко Василь Григорович, Даниленко Ігор Васильович, Баята Олександра Ульянівна, Пономаренко Ольга Яківна, Римар Леонід Андріянович, Гордієнко Григорій Іванович, Кривенко Петро Максимович, Гнилоквас Віра Андронівна, Кравченко Василь Ілліч.

Більше десяти років директорами були: Козуб Іван Григорович, Ропій Михайло Олександрович, Петренко Раїса Микитівна.

30 років директором школи працювала Шкварець Катерина Матвіївна. Нині з 2013 року- Махно Іван Васильович.

Нашу школу закінчило багато нині заслужених працівників:

Бойко Таміла Сидорівна- доцент, лікар-гінеколог, м. Донецьк;

Бойко Микола Сидорович, кандидат медичних наук, лікар-уролог, м. Донецьк;

Медведенко Василь Федорович- генерал армії, м. Донецьк;

Медведенко Анатолій Федорович- професор, лікар-хірург, м. Донецьк;

Гавриленко Анатолій Дмитрович-генерал МВД, м. Донецьк;

Іщенко Микола Григорович- доктор філологічних наук, письменник;

Махно Андрій Денисович- Заслужений лікар України, лікар- невропатолог, м. Чернігів;

Нестеренко Петро Семенович- редактор газети " Смілянські обрії ", м. Сміла;

Чекаль Віктор Микитович- професор, доктор медичних наук;

Бойко Михайло Федосійович- доктор біологічних наук, професор, відомий ботанік, бріолог та еколог, заслужений діяч науки і техніки України;

Донченко Олександр Іванович- заслужений працівник промисловості України, м. Черкаси;

Залізняк Михайло Володимирович-художник "самородок", с.Лузанівка;

Махно Костянтин Іванович, кандидат наук, викладач НУБІП, м. Київ.

В 2003 році школа відсвяткувала своє 100-річчя.

/Files/images/P1010053.JPGВносимо святковий торт

/Files/images/2_klas/P1010080.JPGЗ піснею по життю... Святковий стіл

/Files/images/2_klas/P1010071.JPGСвятковий концерт

/Files/images/2_klas/P1010044.JPGГлядачі на святковому концерті